Ask Question
Yesterday, 11:17

If one gallon of milk costs 3.35, how much would 12 quarts of milk cost

Answers (2)
  1. Y
    Yesterday, 12:22
    0
    The answers is 10.05 since there is 4 quarts in one gallon. 12 quarts equal 3 gallons, so you must multiply (3.35*3).
  2. M
    Yesterday, 13:04
    0
    10.05 for 12 quarts
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “If one gallon of milk costs 3.35, how much would 12 quarts of milk cost ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers
Sign In
Ask Question