Ask Question
2 November, 12:41

The seventh grade math classes are going on a field trip the Field trip will cost$7 per student write an expression to find the cost of the field trip for s students what is the total cost if 26 students go on the trip

+2
Answers (1)
  1. 2 November, 14:34
    0
    the total cost is $182

    multiply the cost per student 7 by 26, the total of kids
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “The seventh grade math classes are going on a field trip the Field trip will cost$7 per student write an expression to find the cost of the ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers