Ask Question
28 February, 20:39

Determine which of the following is a better buy $8.72 for 8 roses or $10.68 for 12 roses

0
Answers (2)
  1. 28 February, 21:19
    0
    12 roses for $10.68 is the better deal

    Step-by-step explanation:

    8.72/8=1.09

    10.68/12=.89
  2. 28 February, 22:32
    0
    12 roses I think that's the answer
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “Determine which of the following is a better buy $8.72 for 8 roses or $10.68 for 12 roses ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers