Ask Question
5 November, 06:55

Alex wants to buy 4 pounds of peaches. They cost $1.20 per pound. How much will Alex need to spend for the peaches?

0
Answers (1)
  1. 5 November, 07:16
    0
    The correct answer $4.80
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “Alex wants to buy 4 pounds of peaches. They cost $1.20 per pound. How much will Alex need to spend for the peaches? ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers