Ask Question
5 June, 13:00

Andrew has a cell phone plan that provides 300 free minutes each month for a flat rate of $19

+2
Answers (1)
  1. 5 June, 13:31
    0
    Is that the entire question. If you're looking to find the unit price (how much you are being charged for on unit) you can divide 300 by 19 and you get 15.79, which I rounded to the nearest tenth
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “Andrew has a cell phone plan that provides 300 free minutes each month for a flat rate of $19 ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers