Ask Question
25 June, 17:10

Gina bought one pound of cheese and used 14 of it. She split apart the remaining cheese into 5 equal parts to eat for lunch each day during the week. Which expression represents the cheese Gina will eat for lunch each day

+3
Answers (1)
  1. 25 June, 18:24
    0
    Step-by-step explanation:is this a multiple choice question
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “Gina bought one pound of cheese and used 14 of it. She split apart the remaining cheese into 5 equal parts to eat for lunch each day during ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers