Ask Question
3 November, 22:32

The Lovin' Lemon Company sells a 4-gallon jug of lemonade for $24.

+2
Answers (1)
  1. 3 November, 22:49
    0
    The answer would be The Lovin' Lemon company.

    Step-by-step explanation:

    I'm guessing the rest of this problem is: The sweet and sour company sells an eight pack of 1quart bottles of lemonade for $16.00. Which company has a higher unit price? Since I've had it before. 4 gallons = 16 quarts. 1 quart = 0.25.
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “The Lovin' Lemon Company sells a 4-gallon jug of lemonade for $24. ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers