Ask Question
2 November, 12:39

Sage is trying to find the best price for 8 waffle cones. If 2 waffle

cones cost $3.00 at 1 Scream, and 4 waffle cones cost $4.00 at

Scoopz, how many dollars will Sage save if she buys 8 waffle

cones from Scoopz instead of I Scream?

+2
Answers (1)
  1. 2 November, 13:32
    0
    She'll save four dollars
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “Sage is trying to find the best price for 8 waffle cones. If 2 waffle cones cost $3.00 at 1 Scream, and 4 waffle cones cost $4.00 at ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers