Ask Question
19 February, 10:45

If sheena buys 5 bags of apples that cost for $12.25, what is the unit price for the apples

Answers (1)
  1. M
    19 February, 12:17
    0
    It should be $2.45.

    Step-by-step explanation:

    12.25 divided by 5 equals 2.45.
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “If sheena buys 5 bags of apples that cost for $12.25, what is the unit price for the apples ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers
Sign In
Ask Question