Ask Question
25 January, 01:04

If N granola bars cost 3 dollars, then the cost of 3 granola bars is?

Answers (1)
  1. K
    25 January, 03:22
    0
    You have to do n x 3. So 3 granola bars times 3 dollars is 9 dollars.
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “If N granola bars cost 3 dollars, then the cost of 3 granola bars is? ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers
Sign In
Ask Question