Ask Question
23 March, 12:30

Three apples and two oranges cost $3.80, while two apples and one orange costs $2.30 Find the cost of an orange.

Answers (1)
  1. T
    23 March, 12:49
    0
    The cost of an orange would be $6.10
Know the Answer?
Not Sure About the Answer?
Find an answer to your question ✅ “Three apples and two oranges cost $3.80, while two apples and one orange costs $2.30 Find the cost of an orange. ...” in 📘 Mathematics if you're in doubt about the correctness of the answers or there's no answer, then try to use the smart search and find answers to the similar questions.
Search for Other Answers
Sign In
Ask Question